Bedrijfshulpverleningforum

Nieuws => Actueel => Topic gestart door: spruitje11 op 16 september 2011, 20:36:22

Titel: Sporthal Hengelo dicht na ongeval met roldeur
Bericht door: spruitje11 op 16 september 2011, 20:36:22
Sporthal Hengelo dicht na ongeval met roldeur
vrijdag 16 september 2011 | 17:34 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 16 september 2011 | 17:42

HENGELO - De gemeente Hengelo heeft vrijdag de sporthal Slangenbeek aan de Straatsburg tot nadere orde gesloten na een ongeval met een elektronische roldeur waarbij een leerkracht een schok kreeg. De docent van de Europaschool werd ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. Hij verkeert niet in kritieke toestand.
„We zijn geschrokken en openen de sporthal weer zodra het mankement aan de roldeur is verholpen en we weten hoe het heeft kunnen gebeuren”, zegt William Westerhof. Hij is belast met het onderhoud en beheer van gemeentelijke gebouwen.
Zolang de hal dicht is kunnen scholen en verenigingen er geen gebruik van maken. Waar die naar uitwijken was vrijdagmiddag nog onbekend. Voor dit weekeinde zijn zeven clubs afgebeld.
De elektronische roldeur werd onlangs geplaatst om het berghok af te sluiten. Ook drie andere deuren zijn toen vervangen. Ze worden veiliger geacht dan de oude met kanteldeuren. De leverancier stuurde vrijdag direct een monteur.
Bron: www.tctubantia.nl
Titel: Re: Sporthal Hengelo dicht na ongeval met roldeur
Bericht door: spruitje11 op 18 september 2011, 03:19:55
zaterdag 17 september 2011 | 12:50 uur
Kortsluiting is de oorzaak van het ongeluk in de Hengelose sporthal Slangenbeek afgelopen vrijdag. Dat meldt de gemeente Hengelo.

Een leerkracht van de Europaschool raakte gewond, toen hij een elektrische roldeur van een berghok wilde openen. De gemeente liet na het ongeluk direct de sporthal sluiten. Na onderzoek bleek dat een elektrische draad van de roldeur klem zat tegen de metalen behuizing van de schakelaar. Hierdoor ontstond kortsluiting. De leverancier heeft de bediening gerepareerd. Ook zijn drie andere elektrische deuren in de sporthal gecontroleerd. De sporthal blijft dit weekend nog gesloten. De arbeidsinspectie ziet geen reden voor verder onderzoek.
Bron: www.rtvoost.nl