Bedrijfshulpverleningforum
Nieuws => Actueel => Topic gestart door: spruitje11 op 13 april 2012, 00:27:29
-
Zorginstellingen willen hulp van buurt bij brand
Na de brand bij De Geinsche Hof denken meer zorginstellingen in de regio na over de inzet van de buurt bij evacuatie.
Afgelopen zomer raakten vijftig mensen gewond bij de brand in de Nieuwegeinse zorginstelling. Door hulp van omwonenden konden alle 138 bewoners worden geëvacueerd.
Een week later brak er brand uit in verpleeg- en verzorgingshuis Bovenwegen in Zeist. De ontruiming verliep zonder problemen maar volgens vestigingsmanager Bente Schotel is hulp van omwonenden welkom bij ontruimingen. Voorwaarde is wel dat zij een cursus BHV, bedrijfshulpverlening, hebben gevolgd.
Uit het onderzoek naar de dramatische brand in De Geinsche Hof bleek dat de zorginstelling niet voorbereid was op zo'n uitzonderlijke brand.
Bron : •RTV Utrecht
Gepubliceerd: 24-2-2012
-
Goed idee en een slimme oplossing die weinig geld kost, vraag omwonende of ze een piepertje in huis willen en mocht ie af gaan en hun thuis zijn dan kunnen ze komen helpen met ontruimen. Is dit een goede oplossing of ontlopen zorginstellingen hier0 hun verantwoordelijkheden?