Auteur Topic: Nader onderzoek Inspecties na storing 112  (gelezen 3466 keer)

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

spruitje11

  • Forumlid
  • ***
  • Berichten: 315
Gepost op: 27 juni 2012, 21:29:11
Nader onderzoek Inspecties na storing 112
Nieuwsbericht | 26-06-2012

Alle 164 bellers die in de nacht van woensdag 20 op donderdag 21 juni als gevolg van een storing geen contact konden krijgen met alarmnummer 112 zijn getraceerd. Daaruit is gebleken dat in één geval waarbij getracht is contact te krijgen met 112 iemand als gevolg van een hartfalen is overleden. Deze melding kwam in tweede instantie, vier minuten na de eerste poging tot bellen, alsnog binnen bij de alarmcentrale. De ambulance was vervolgens negen minuten na die melding ter plaatste.Voor minister Opstelten van Veiligheid en Justitie staat voorop dat in situaties waarin elke seconde telt, de 112 alarmcentrale bereikbaar moet zijn. De minister heeft de Inspectie VenJ en Inspectie voor de Gezondheidszorg gevraagd nader onderzoek in te stellen naar de feiten en omstandigheden rond deze melding waarbij een persoon is overleden.
De 112-storing vond tussen 00.15 en 06.20 uur plaats, waardoor de alarmcentrale voor een deel van de mobiele bellers niet bereikbaar was. Vanaf vaste nummers was het alarmnummer wel bereikbaar. De storing was een gevolg van onderhoudswerkzaamheden aan de 112-infrastructuur.
Bron: www.rijksoverheid.nl
Als je de hitte niet kunt verdragen, blijf dan buiten BHV


spruitje11

  • Forumlid
  • ***
  • Berichten: 315
Reactie #1 Gepost op: 29 juni 2012, 20:00:06
"Storing bij 112 kwam door niet volgen procedures"
UTRECHTSE HEUVELRUG - De storing bij het landelijke alarmnummer 112 in de nacht van 20 op 21 juni kwam doordat interne procedures niet goed werden gevolgd. Ook kreeg de verstoring niet de hoogste prioriteit. Dat schrijft minister Opstelten van Justitie aan de Tweede Kamer.

De alarmcentrale van het KLPD in Driebergen was in de bewuste nacht minder goed bereikbaar voor mobiele bellers. Tijdens de storing is een man aan hartfalen overleden.

De storing was het gevolg van onderhoudswerkzaamheden aan de kabel die in Driebergen de verbinding vormt tussen het KLPD en de ICT-dienst van de politie.
geplaatst: 29-06-2012 18:10:00
update: 29-06-2012 18:17:56
Bron: www.rtvutrecht.nl
Als je de hitte niet kunt verdragen, blijf dan buiten BHV